Oslava výročí 100 let republiky – o 2 dny později


Společenský den odstartovala slovem na pódiu populární moderátorka paní Kristina Kloubková. Přivítala místní občany a nastínila program akce. Základem slavnostního dne byla nejen oslava vzniku státu, ale také odhalení základního kamene Společenského centra Nupaky.

Odhalení základního kamene provedl sám oblíbený a světoznámý hokejový Bůh Jaromír Jágr, který velmi mile přijal naše pozvání a zároveň pronesl krátkou řeč, ve které zdůraznil, jak důležitá je pro dítě podpora jeho rodičů ve všem, co v životě dělá, a čeho chce v životě dosáhnout.

O vzniku republiky promluvil právní historik a vysokoškolský pedagog dr. Jiří Šouša, který popsal nejen fakta, která vzniku republiky předcházela, ale i perličky, které se člověk jen tak někde nedočte. Starosta Václav Řezáč informace doplnil o to, jak vypadal v té době život v Nupakách.

Po hudební pauze, kterou skvěle obstarala kapela Houpací kůň, následovala ukázka dětí z klubu Cyklo-trial klub Střední Čechy, které předvedly úžasné výkony a sklidily obdiv všech přihlížejících. Byly vyhlášeny výsledky tipovací soutěže, jejíž vítěz vyhrál zapůjčení osobního automobilu značky Škoda Karoq na víkend od společnosti Auto Opat.

Další zábavu obstaral kouzelník pan Martin Hruška, který zaujal především děti, a youtuber pan Stanislav Hruška (StandaShow), jehož prezentace byla určena spíš starším dětem a rodičům.

Během celé akce bylo k dispozici občerstvení z místní restaurace Tami Pizzerie, pro účastníky bagety, sladkosti a pití od společností Levné potraviny a Raben a atrakce pro děti (skákací hrady, soutěže, malování na obličej, zdobení perníčků, balonkování atd.) a auto dobrovolných hasičů. Za nádherný dort vděčíme JM Netu a hlavně Haničce. Nupacké děti společně namalovaly a podepsaly vlajku ČR, která bude vystavena ve Společenském centru Nupaky po jeho otevření v dubnu 2019.

Mockrát děkujeme všem účastníkům, kteří přispěli ke skvělé atmosféře, a zejména počasí, které nám darovalo jeden z posledních letošních krásných a teplých dní!

42933531_1621341821303367_2370394602441015296_n